VI Memoriał im. Tadeusza Szybińskiego za nami

memorial-2016-podsumowanie

W dniach 01-02.08.2015r. na boisku sportowym w Staniątkach odbył się już VI Memoriał im. Tadeusza Szybińskiego połączony z festynem sportowo-rekreacyjnym. Podczas tego wydarzenia odbyły się turnieje piłki nożnej zarówno wśród najmłodszych zawodników, jak i juniorów i seniorów, turniej siatkówki plażowej, tenisa stołowego, turniej szachowy oraz bieg ulicami Staniątek. W niedzielę mieliśmy okazję oglądnąć występ zespołu “Sułkowianie” oraz wziąść udział w loterii z nagrodami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność! Do zobaczenia za rok!

Poniżej przedstawiamy podsumowanie piłkarskiego turnieju dla dzieci – BĄDŹ NASTĘPNY, który z okazji VI Memoriału zorganizowała Szkoła Futbolu Staniątki (www.szkolafutbolu.pl)

W dniach 1-2 sierpnia 2015 roku na stadionie sportowym w Staniątkach odbył się już VI Memoriał im. Tadeusza Szybińskiego. Z tej okazji jak co roku Szkoła Futbolu Staniątki organizuje turnieje piłkarskie. Cykl trzech turniejów pod nazwą „Bądź Następny” w kategorii Skrzatów, Żaków i Orlików w których łącznie wzięło udział 29 zespołów i ponad 300 sympatyków piłki nożnej w wieku od 4 do 10 lat był największym jak do tej pory zorganizowanym wydarzeniem przez SFS.

Wszystkie turnieje miały taką samą formułę. W wyniku losowania grup drużyny zostały podzielone na dwie ligi: Hiszpańską która swoje mecze rozgrywała na stadionach Barcelony i Realu Madryt oraz Niemiecką, gdzie zawodnicy rywalizowali na stadionach Bayernu oraz Borussi Dortmund.

Najlepsze dwie drużyny z każdej ligi oraz trzecia która miała najlepszy stosunek bramek w kategorii skrzatów oraz punktów w kategorii żaków i orlików awansowały do Ligi Mistrzów a pozostałe drużyny zagrały w drugiej części turnieju w Lidze Europy. Zarówno w pierwszej jak również drugiej części turnieju mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym w wymiarze czasowym 1x10minut.

Ostatnim meczem turnieju był zawsze mecz o Superpuchar Europy, w którym w poszczególnych kategoriach zmierzyły się drużyny, które okazał się najlepsze w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

Podczas dwóch dni w turniejach wzięło udział 15 klubów, którym serdecznie dziękujemy za udział i już dzisiaj zapraszamy na kolejne organizowane turnieje z cyklu Bądź Następny: Akademia Piłkarska Skawina, Akademia Piłkarska Wieliczka, Górnik Wieliczka, Wisła Kraków, Piast Łapanów, Gdovia Gdów, Zostań Piłkarzem Bochnia, Harnasie Tymbark, DIDI-GOL Rabka Zdrój, Wiarusy Igołomia, Orkan Szczyrzyc, Orkan Niedźwiedź, Wolania Wola Rzędzińska, Wiatr Ludźmierz, Targowianka Targowisko oraz gospodarze Szkoła Futbolu Staniątki.

Oprócz nagród drużynowych zostały rozdane nagrody indywidualne w postaci statuetek oraz nagród rzeczowych w kategorii żaków i orlików. W Kategorii Żaków Tytuł Króla Strzelców wywalczył Bojanowski Tymoteusz z Orkan Szczyrzyc (9 bramek), Najlepszym Bramkarzem został wybrany Cichorz Krystian z Orkan Niedźwiedź a Najlepszym Zawodnikiem turnieju decyzją trenerów Maciej Pazdan również z Orkan Szczyrzyc.

W Kategorii Orlików Tytuł Króla Strzelców zdobył Jakub Olech (9 trafień) z Wiarusów Igołomia, Najlepszym Bramkarzem został wybrany Rozmus Piotr z AP 21, a Najlepszym Zawodnikiem turnieju Tomasz Burda z Szkoły Futbolu Staniątki.


poprzedni mecz


CZARNI StaniątkiOrzeł Myślenice
10 września 2017 16:30
-:-

tabela

1 Gościbia Sułkowice 3 9
2 Orzeł Myślenice 3 7
3 Pasternik Ochojno 3 7
4 Radziszowianka Radziszów 3 6
5 Węgrzcanka Węgrzce Wlk 3 6
6 Zielonka Wrząsowice 3 6
7 Tempo Rzeszotary 3 4
8 CZARNI Staniątki 3 3
9 LKS Mogilany 3 3
10 Raba Dobczyce 3 3
11 Targowianka Targowisko 3 3
12 Gdovia Gdów 3 2
13 Wolni Kłaj 3 1
14 Karpaty Siepraw 3 0

facebook